Светски дан особа са Дауновим синдромом

У организацији Основне и средње школе „9. мај“ из Зрењанина, на Тргу слободе у Зрењанину обележен је 21. март, Светски дан особа са Дауновим синдромом.

У шетњу подршке кренули су ђаци и запослени више градских школа, међу њима и наши ученици I-5, II-2 и IV-6 разреда као и запослени наше школе.

По завршетку шетње кроз центар, код споменика Краљу Петру, зрењанински хор Музичке школе, под диригентном палицом Зорице Козловачки, извео је кратак програм.

Светски дан особа са Дауновим синдромом први пут је обележен у Сингапуру 2006. године. Датум је одабран на темељу трисомије 21. хромозома по чему је Даунов и јединствен. Реч је о генетском поремећају узрокованом једним хромозомом вишка, а настаје у тренутку зачећа.